Uwierzytelnianie dwuskładnikowe & MFADay

Jakie ryzyka wiążą się z dostępem przez osoby niepowołane? 
W jaki sposób zorientować się czy nasze konto nie zostało przejęte?
Jak chronić swoje konta stosując odpowiednią konfigurację? 

Obecnie dostęp do naszych wiadomości elektronicznych, historii rozmów na komunikatorach, zdjęć czy codziennych plików chronimy za pomocą kont internetowych. Klasyczne zabezpieczenia w postaci pary - nazwa konta & hasło - są dziś niewystarczające. Taki stan przyczynia się do rosnącej liczby włamań na konta w sieci Internet oraz różnego rodzaju niepożądanych aktywności. 


W ramach spotkań MFADay organizatorzy przedstawiają korzyści płynące z dwuetapowej weryfikacji, która wymaga od użytkownika podania dodatkowego kodu, najczęściej generowanego na urządzeniu mobilnym lub z wykorzystaniem kluczy zabezpieczeń FIDO2.

Podczas wydarzenia dzielimy się informacjami na temat rosnącego zagrożenia cyberprzestępczości, a jednocześnie zaprezentujemy prostą i skuteczną metodę zabezpieczania kont online. Uczestnicy mogą uzyskać praktyczne wskazówki dotyczące konfiguracji dwuetapowego logowania na różnych platformach, co pozwoli im skutecznie bronić się przed atakami hakerów i zapewnić ochronę prywatnych danych

Celem wydarzenia jest promowanie świadomości cyberbezpieczeństwa oraz zachęcenie do praktycznego wdrożenia dodatkowych warstw ochrony w codziennym korzystaniu z Internetu.

Jesteś zainteresowany organizacją MFADay u siebie? Zapraszamy do kontaktu :)

Poniżej udostępniamy instrukcje konfiguracji logowania dwuetapowego do najbardziej znanych polskich i zagranicznych portali internetowych. Dokumenty zostały przygotowane przez uczestników prowadzonej przez CBSG Polska specjalizacji z zakresu cyberbezpieczeństwa w Technikum Mechatronicznym nr 1 w Warszawie.

Szkoły średnie

CBSG Polska we współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi realizuje przygotowanie do certyfikacji Microsoft na poziomie Fundamentals. Zajęcia prowadzone są w trybach semestralnych, systematycznie od 2009 roku przez wykwalifikowanych trenerów CBSG Polska.

Dotychczas przygotowaliśmy uczniów do certyfikatów Microsoft w szkołach:

  • Zespół Szkół nr 1 w Piasecznie
  • Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
  • Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie
  • Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie
  • IV Liceum Ogólnokształcące im.  rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie
Studia wyższe

CBSG Polska uruchomiła studia wyższe z zakresu chmury obliczeniowej Microsoft przy współudziale Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Zajęcia prowadzone są na specjalnościach:


Jesteśmy również partnerem technologiczno-edukacyjnym studiów podyplomowych realizowanych dla Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni w Wojskowej Akademii Technicznej.

Społeczność Microsoft

Przy polskim oddziale Microsoft powołaliśmy społeczność WGUiSW.org, która jest jedną z najdłużej działających grup poświęconych technologiom Microsoft spotykającą się nieprzerwanie od 2008 roku. Skupiamy się na tematach dotyczących Azure, Microsoft 365, szeroko pojętego bezpieczeństwa rozwiązań Microsoft oraz produktów wspierających i integrujących architektury IT.

Społeczność Apple

AppleCommunity.PL to społeczność, której głównym celem jest wymiana wiedzy w zakresie wykorzystania technologii chmury obliczeniowej (Azure, Microsoft 365, AWS) w ekosystemie urządzeń Apple.